Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Atakowali polskie służby na granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Atakowali polskie służby na granicy

Katarzyna Zdanowicz
25.05.2023

Do kilku niebezpiecznych sytuacji doszło minionej doby na polsko-białoruskiej granicy, podczas których agresywni i zamaskowani cudzoziemcy atakowali kamieniami i gałęziami polskie służby.

Wczoraj (24.05.2023 r.) niebezpiecznie było na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Białowieży i Narewce. Cudzoziemcy chcący nielegalnie przekroczyć granicę naszego kraju rzucali kamieniami i gałęziami w polskie patrole. Szybka reakcja polskich służb spowodowała, iż agresywne osoby oddaliły się w głąb Białorusi.

W godzinach popołudniowych na odcinku Placówki SG w Białowieży wspólny patrol funkcjonariuszy i żołnierzy dwukrotnie został zaatakowany przez cudzoziemców znajdujących się po stronie białoruskiej. Agresywni migranci rzucali w ich stronę kamieniami. W trakcie tych zdarzeń nikt nie doznał obrażeń. Podczas ataku wybita została boczna szyba w pojeździe służbowym żołnierzy.

Z kolei na odcinku Placówki SG w Narewce grupa mężczyzn rzucała kamieniami i gałęziami w patrol ochraniający granicę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Po ataku osoby te oddaliły się od granicy państwowej w głąb Białorusi. 

To kolejne takie niebezpieczne zdarzenie przy granicy polsko-białoruskiej, które miało miejsce w ostatnich dniach. Nielegalna migracja cały czas jest wspierana przez białoruskie służby. Strona białoruska bierze czynny udział w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy polsko - białoruskiej przyprowadzając, przywożąc w jej pobliże osoby, które chcą nielegalnie dostać się do krajów Europy Zachodniej.

 

 

 

do góry