Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej

Katarzyna Zdanowicz
25.05.2023

Wczoraj (24.05.2023 r.) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 151 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej oraz zatrzymali 4 osoby zaangażowane w pomocnictwo i organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy.

Wczorajszej doby z Białorusi do Polski próbowało nielegalnie przedostać się 151 osób, w tym 60 osób na widok polskich służb zawróciło na Białoruś. Próby nielegalnego przekroczenia granicy odnotowano na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Białowieży, Czeremsze, Narewce, Dubiczach Cerkiewnych i Mielniku. Wśród ujawnionych cudzoziemców znajdowali się obywatele Jemenu, Egiptu, Afganistanu, Syrii, Indii, Iranu, Iraku i Somalii.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Narewce za pomocnictwo zatrzymali obywatela Ukrainy, który przewoził 5 obywateli Syrii oraz 2 przewodników (obywateli Turcji), którzy podawali się za obywateli Syrii. Z kolei funkcjonariusze z Bobrownik zatrzymali obywatela Jemenu, który organizował cudzoziemcom nielegalne przekraczanie granicy z Białorusi do Polski.

do góry