Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Przemyt ludzi – STOP - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przemyt ludzi – STOP

Katarzyna Zdanowicz
30.01.2023

W ciągu dwóch styczniowych dni (28 – 29) zatrzymano siedmiu pomocników w  organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

Cztery osoby zaangażowane w pomoc cudzoziemcom przy nielegalnym przekroczeniu granicy ujawnione zostały w sobotę. Funkcjonariusze SG z Placówki w Białowieży zatrzymali  obywatela Azerbejdżanu który pod plandeką samochodu ciężarowego ukrył 8 Egipcjan i 3 Sudańczyków. W rejonie Narewki ujawniono mieszkańca Turkmenistanu, który przewoził 3 Afgańczyków,  a w okolicach Dubicz Cerkiewnych obywatel Ukrainy usiłował swoim autem wywieźć w głąb Europy Jemeńczyka. Aż 14 nielegalnych migrantów (Syria, Egipt) odebrać miał obywatel Ukrainy, który zatrzymany został do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy z  Placówki SG w Nowym Dworze.

Niedziela okazała się pechowa dla Gruzina i Ukraińca, którzy z rejonu Krynek usiłowali odebrać 6 obywateli Erytrei. Z kolej funkcjonariusze Straży Granicznej w rejonie Nowego Dworu zatrzymali kolejnego obywatela Ukrainy zmierzającego po odbiór cudzoziemców, którzy wcześniej nielegalnie przedostali się na terytorium Polski.   

Od początku bieżącego roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 47 pomocników i organizatorów w nielegalnym przekroczeniu granicy.

 

  • zatrzymany przemytnik ludzi
    zatrzymany przemytnik ludzi
do góry