Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Ucieczka przed funkcjonariuszami to zły pomysł - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ucieczka przed funkcjonariuszami to zły pomysł

Katarzyna Zdanowicz
30.01.2023

W niedzielę (29.01.2023), w godzinach nocnych patrol Straży Granicznej z Narewki wszczął pościg za pojazdem, którego kierowca pomimo wyraźnie podawanych sygnałów nie zatrzymał się do kontroli. Gwałtownie przyspieszając omal nie potrącił funkcjonariuszy.

Patrol pełniący służbę w miejscowości Planta wytypował do kontroli osobowego seata. Kierowca nie zareagował na podawane sygnały i z dużą prędkością zaczął się oddalać. Gwałtownie przyspieszając omal nie potrącił funkcjonariuszy. Cała sytuacja powtórzyła się chwilę później,  gdzie  patrol współdziałający podjął kolejną próbę zatrzymania uciekającego pojazdu. Kierujący ponownie zignorował podawany sygnał do zatrzymania i kontynuował ucieczkę. Kilka kilometrów dalej kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg wjeżdżając w ogrodzenie posesji w miejscowości Mikłaszewo. Przez wybitą szybę kierowca uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiając wewnątrz pojazdu zakleszczoną 27-letnią pasażerkę (obywatelkę Polski), która wymagała pomocy lekarskiej. Funkcjonariusze wezwali służby ratownicze, udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanej oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu służb i karetki.

Trwają czynności w celu zatrzymania mężczyzny, którego personalia są znane. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji z Hajnówki.

 

  • wypadek- efekt ucieczki
    wypadek- efekt ucieczki
  • wypadek- efekt ucieczki
    wypadek- efekt ucieczki
  • wypadek- efekt ucieczki
    wypadek- efekt ucieczki
do góry