Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Do Polski wbrew przepisom - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Do Polski wbrew przepisom

Katarzyna Zdanowicz
09.12.2022

Wczoraj (08.12.2022 r.) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 74 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przekroczyć polsko – białoruską granicę. Zatrzymano obywatela Ukrainy, który przewoził czterech nielegalnych migrantów.

Ostatniej doby na odcinku służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Bobrownikach w sumie 14 cudzoziemców (obywatele Angoli, Konga, Komorów, Afganistanu, Iranu i Iraku), aby dostać się na terytorium Polski przeprawiło się wpław przez rzekę graniczną Świsłocz.  W rejonie Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych cudzoziemcy próbowali sforsować zaporę za pomocą drabiny, lecz na widok polskich patroli osoby wycofały się w głąb Białorusi. Pozostałe zdarzenia miały miejsce  na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Lipsku, Nowym Dworze, Narewce, Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych, Czeremsze i Mielniku. Wśród ujawnionych cudzoziemców znajdowali się obywatele: Syrii, Afganistanu i Egiptu.

Ponadto funkcjonariusze Policji działający w ramach wsparcia SG w Hajnówce zatrzymali obywatela Ukrainy, który przewoził 4 nielegalnych migrantów - obywateli Egiptu. 

W tym miesiącu ujawniono 451 prób nielegalnego przekroczenia granicy naszego państwa. W sumie w tym roku Straż Graniczna odnotowała 14 526 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

do góry