Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Granica polsko – białoruska, migracyjny raport z weekendu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Granica polsko – białoruska, migracyjny raport z weekendu

Katarzyna Zdanowicz
21.11.2022

255 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przedostać się do naszego kraju ujawniły w  trakcie ostatnich trzech dni (18-20 listopada) służby ochraniające podlaski odcinek polsko- białoruskiej granicy. Kilka grup migrantów po zauważeniu ich przez polskie patrole oddaliło się w głąb Białorusi.

Weekend niespokojny był na większości odcinków granicy z Białorusią ochranianych przez Podlaski Oddział Straży Granicznej. Interwencje prowadzili funkcjonariusze z 9 Placówek SG. Najwięcej prób nielegalnego przekroczenia granicy - 110, miało miejsce w piątek. W sobotę takich zdarzeń było 43,  a w niedzielę 102. W rejonie Bobrownik migranci pokonali rzekę graniczną Świsłocz w bród, a w okolicy Krynek do jej sforsowania wykorzystali ponton.

Cudzoziemcy ujawnieni w trakcie weekendu okazali się obywatelami Gambii, Egiptu, Syrii, Sri Lanki, Iraku, Turcji, Sudanu, Pakistanu, Jemenu i Afganistanu.

Od początku listopada br. ujawniono już 1300 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przekroczyć polsko- białoruską granicę na terenie Podlasia.

 

 

  • Ponton wykorzystany do nielegalnego przekroczenia granicy
    Ponton wykorzystany do nielegalnego przekroczenia granicy
do góry