Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Odzyskano BMW o wartości 200 tys. zł. - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Odzyskano BMW o wartości 200 tys. zł.

Katarzyna Zdanowicz
29.09.2022

Samochód marki BMW pochodzący z przestępstwa o wartości 200 tys. zł odzyskali funkcjonariusze z Placówki SG w Bobrownikach.

Do zdarzenia doszło wczoraj (28.09.2022 r.) na terenie drogowego przejścia granicznego w Bobrownikach na kierunku wyjazdowym z Polski. Do odprawy zgłosił się 35-letni obywatel Białorusi podróżujący samochodem osobowym marki BMW X5 na rosyjskich numerach rejestracyjnych. Mężczyzna do kontroli przedstawił dwa podrobione dokumenty: rosyjski dowód rejestracyjny, który znacząco odbiegał od obowiązującego wzoru oraz ubezpieczenie pojazdu, w którym widniały ślady przerobienia w dacie ważności. W toku dalszych czynności w samochodzie, którym podróżował cudzoziemiec funkcjonariusze stwierdzili ingerencję osób trzecich w okolicach zamka drzwi kierowcy. W związku  z uzasadnionym podejrzeniem, że pojazd wyprodukowany w 2018 roku pochodzi z przestępstwa kierowca z pojazdem został zatrzymany. Wartość zabezpieczonego BMW X5 oszacowano na 200 tys. zł.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Policji  w Gródku.

Od początku tego roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali 16 pojazdów wartych w sumie ponad 2 mln zł.

  • Odzyskane BMW
    Odzyskane BMW
do góry