Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Uciekał z nielegalnymi imigrantami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Uciekał z nielegalnymi imigrantami

Katarzyna Zdanowicz
10.03.2022

Funkcjonariusze SG z Placówki SG w Czeremsze po pościgu zatrzymali obywatela Azerbejdżanu, który przewoził nielegalnych migrantów.

Wczoraj (09.03.2022) funkcjonariusze z Placówki SG w Czeremsze w jednej z przygranicznych miejscowości zauważyli grupę osób wsiadających do samochodu posiadającego dolnośląskie tablice rejestracyjne. Kierowca pojazdu nie zastosował się do wydanego polecenia do zatrzymania się i rozpoczął ucieczkę. Dwie osoby (ob. Syrii) nie zdążyły wsiąść do pojazdu, a cztery inne oddaliły się w  uciekającym aucie. Kierowca w trakcie pościgu wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie posesji. Wszyscy pasażerowie , tj. 4 ob. Syrii(dwie kobiety i dwóch mężczyzn) zdążyło w tym momencie opuścić pojazd, kierowca natomiast uszkodzonym już autem kontynuował ucieczkę. Na drodze uciekającego pojazdu wystawiono posterunek blokujący Straży Granicznej i ponownie wydano sygnały do zatrzymania. Kierowca nie reagował na sygnały i przyśpieszając kierował się w  stronę funkcjonariuszy i blokujących pojazdów. W związku z realnym zagrożeniem funkcjonariusz SG oddał 3 strzały ostrzegawcze, chwilę później uciekające auto uderzyło w  pojazd Straży Granicznej i wpadło do rowu.

Kierującym okazał się obywatel Azerbejdżanu, który usłyszy zarzuty za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy dla 6 nielegalnych migrantów. Dodatkowo kierowcy opla będzie prawdopodobie przedstawiony zarzut niestosowania się do polecenia zatrzymania się do kontroli. Usłyszy również zarzut zniszczenia mienia Straży Granicznej oraz czynnej napaści na funkcjonariusza w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Ostatniej doby funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej  w sumie zatrzymali 3 pomocników w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy.

  • Uciekał z nielegalnymi migrantami
    Uciekał z nielegalnymi migrantami
  • Uciekał z nielegalnymi migrantami
    Uciekał z nielegalnymi migrantami
  • Uciekał z nielegalnymi migrantami
    Uciekał z nielegalnymi migrantami
do góry