Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Do kontroli z podrobionym dokumentem - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Do kontroli z podrobionym dokumentem

Katarzyna Zdanowicz
29.07.2026

W trakcie kontroli na polsko – litewskiej granicy 4 osobom odmówiono wjazdu na terytorium naszego kraju. Jedna z osób przedstawiła do kontroli podrobiony dokument.

W ramach prowadzonej tymczasowej kontroli na granicy polsko - litewskiej wczoraj (28.07.br.) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rutce-Tartak odmówili wjazdu do Polski 4 osobom. Trzech cudzoziemców (dwóch obywateli Jemenu, jeden obywatel Rosji) nie posiadało dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w naszym kraju. Natomiast, obywatel Etiopii, do kontroli przestawił holenderski podrobiony dokument tożsamości.  

Od początku tego roku w ramach prowadzonej tymczasowej kontroli granicznej na granicy polsko -litewskiej w sumie odmówiono wjazdu do naszego kraju około 660 cudzoziemcom. Najczęściej w związku z brakiem ważnych dokumentów podróży, ważnej wizy lub dokumentu pobytowego.

Tymczasowa kontrola graniczna została wprowadzona 7 lipca 2025 r. i obowiązuje do 1 października 2026 r. Do przekraczania granicy z Litwy do Polski wyznaczonych jest 13 punktów kontrolnych.

 

  • Zatrzymany obywatel Etiopii
    Zatrzymany obywatel Etiopii
do góry