Zastępca Komendanta Podlaskigo Oddziału Straży Granicznej płk SG Mariusz Tumicz odczytał rotę ślubowania, zaś błogosławieństwa nowym funkcjonariuszom udzielili kapelani ks. mjr SG Piotr Nestoruk oraz ks. ppłk Maksymilian Jezierski.
51 nowo przyjętych funkcjonariuszy najbliższy czas spędzi na szkoleniu. Po pozytywnym zaliczeniu egzaminów końcowych, trafią do służby w różnych placówkach Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.
Dzisiejsza uroczystość, była również okazją do wręczenia medali i odznaczeń zasłużonym funkcjonariuszom. Wyróżnieni zostali odznaczeni medalem za długoletnią służbę, pamiątkowym medalem 35-lecia powołania Straży Granicznej, odznaką Straży Granicznej oraz odznaką pamiątkową Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.
To drugie w tym roku ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej. Kolejne będą we wrześniu i w grudniu.
Szczegółowe informacje dotyczące naboru do służby znajdują się na stronach internetowych:
https://rekrutacja.strazgraniczna.pl/





