Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Zatrzymani przy granicy polsko-litewskiej - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymani przy granicy polsko-litewskiej

Michał Bura
29.05.2026

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali cztery osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę polsko-litewską.

Czterech mężczyzn pochodzących z Somalii ujawnili dziś (29.05.2026) przed południem w gminie Wiżajny funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak. Cudzoziemcy pieszo przekroczyli tzw. granicę zieloną, nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu na terytorium Polski.

Po wykonaniu niezbędnych czynności zostaną w ramach readmisji przekazani stronie litewskiej.

Od początku 2026 r. funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej przekazali w ramach readmisji stronie litewskiej ponad 400 osób.  

  • Zatrzymani przy granicy polsko-litewskiej
    Zatrzymani przy granicy polsko-litewskiej
do góry