Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Kolejni kurierzy zatrzymani - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kolejni kurierzy zatrzymani

Katarzyna Zdanowicz
06.12.2022

W ciągu jednego grudniowego dnia (05.12.2022 r.) zatrzymano w sumie ośmiu pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

Cztery osoby zaangażowane w pomoc cudzoziemcom przy nielegalnym przekroczeniu granicy zatrzymano w rejonie Michałowa. Dwóch obywateli Ukrainy, Mołdawianin i Gruzin  usiłowali przewieść w głąb kraju 10 Afgańczyków. Z kolei funkcjonariusze Straży Granicznej w  Krynkach zatrzymali dwóch obywateli Polski, z którymi w ich autach podróżowało 5 Syryjczyków. Kolejni kurierzy zostali ujęci w rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Bobrownikach. Obywatel Białorusi przewoził 4 Afgańczyków, a obywatel Ukrainy kierując się na lokalizację zapisaną w telefonie zmierzał po kolejną grupę nielegalnych migrantów.  

Kurierzy otrzymają zarzuty za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy, a dodatkowo wobec obcokrajowców zostaną wszczęte postępowania administracyjne w celu wydania decyzji zobowiązującej ich do powrotu do kraju pochodzenia. Otrzymają również zakaz wjazdu do krajów strefy Schengen na 5 lat.

  • Patrol drogowy SG
    Patrol drogowy SG
do góry