Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Służymy i pomagamy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Służymy i pomagamy

Katarzyna Zdanowicz
01.12.2022

Wczoraj, 30 listopada 2022 r., funkcjonariusze z Placówki SG w Michałowie wraz z żołnierzami z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej pomogli w przeprowadzce hospicjum z ich dotychczasowej siedziby w Michałowie do nowo wybudowanego budynku w Makówce.

Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza od 11 lat niesie pomoc osobom starszym i nieuleczalnie chorym na wiejskich, przygranicznych obszarach wschodniego Podlasia. W 2018 r. rozpoczęła we wsi Makówka budowę pierwszego w Polsce wiejskiego hospicjum stacjonarnego, którą dzięki wsparciu darczyńców sukcesywnie kończy. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się stworzyć miejsce, w którym pacjenci godnie i  bezpiecznie będą mogli spędzić ostatnie chwile swojego życia.

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców pogranicza i niosą im pomoc. Od wielu lat angażują się także w działania na rzecz instytucji niosących tą pomoc potrzebującym. Hospicjum w Makówce mimo przeprowadzki z Michałowa będzie mogło dalej liczyć na wsparcie podlaskiej Straży Granicznej – jego nowa siedziba mieści się teraz w  terytorialnym zasięgu Placówki SG w Narewce.

  • Pomoc hospicjum
    Pomoc hospicjum
  • Pomoc hospicjum
    Pomoc hospicjum
  • Pomoc hospicjum
    Pomoc hospicjum
do góry