Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Przez polsko-białoruską granicę wbrew przepisom - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przez polsko-białoruską granicę wbrew przepisom

Katarzyna Zdanowicz
29.11.2022

W trakcie minionej doby (28.11.2022 r.) 68 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przedostać się na terytorium Polski z Białorusi ujawnili funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Zatrzymano również trzech pomocników w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Ostatniej doby na odcinku służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Krynkach 18 cudzoziemców (obywatele Egiptu, Kamerunu, Syrii i Wybrzeża Kości Słoniowej), aby dostać się na terytorium Polski przeprawiło się  przez rzekę graniczną Świsłocz.  Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Mielniku grupa cudzoziemców podchodziła pod zaporę, na widok polskich patroli osoby wycofały się w głąb Białorusi. Pozostałe zdarzenia miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Michałowie, Narewce, Białowieży i Czeremsze. Wśród ujawnionych cudzoziemców znajdowali się obywatele Kuby, Somalii, Jemenu.

Zatrzymano także trzech kurierów usiłujących przewieźć w głąb kraju osoby, które uprzednio nielegalnie przekroczyły polsko-białoruską granicę.  Obywatele Ukrainy, którzy trzema autami przyjechali odebrać w sumie 7 cudzoziemców zatrzymani zostali w rejonie służbowej odpowiedzialności Placówek SG w  Michałowie, Narewce i Krynkach. 

W tym miesiącu Straż Graniczna ujawniła 2112 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko- białoruskiej, rok temu w listopadzie 2021 roku 8 900.

do góry