Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Dziesięciu kurierów zatrzymanych w miniony weekend  - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Dziesięciu kurierów zatrzymanych w miniony weekend 

Katarzyna Zdanowicz
26.09.2022

W miniony weekend (23-25.09.2022 r.) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 10 kurierów. Dziewięciu na odcinku polsko-białoruskiej granicy i jedną osobę na granicy polsko-litewskiej.

Wczoraj (25.09.2022 r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych zatrzymali trzech obywateli Ukrainy. Dwaj z nich przewozili w sumie ośmiu cudzoziemców (ob. Syrii), którzy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę. Trzeci z Ukraińców przyjechał po odbiór nielegalnych migrantów. Kolejnego obywatela Ukrainy, który przewoził Jemeńczyka zatrzymali funkcjonariusze z Placówki SG w Białowieży. Z kolei tego dnia na odcinku polsko-litewskiej granicy państwowej funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach zatrzymali Białorusina, który przewoził trzech obywateli Afganistanu. 

Dzień wcześniej (24.09.2022 r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Białowieży zatrzymali Polaka, który przewoził trzech obywateli Somalii. Kilka godzin później funkcjonariusze z tej samej placówki zatrzymali obywatela Turkmenistanu, który przewoził pięciu Afgańczyków. 

Z kolei (23.09.2022 r.) w piątek na odcinku polsko-białoruskim zatrzymano w sumie trzech kurierów pochodzących z Afganistanu, Rosji i Białorusi, którzy przewozili w sumie 9 cudzoziemców z Jemenu i Afganistanu.

Wobec wszystkich cudzoziemców, którzy przewozili nielegalnych migrantów, oprócz zarzutów za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy, dodatkowo zostały wszczęte postępowania administracyjne w celu wydania decyzji zobowiązującej ich do powrotu do kraju pochodzenia. Otrzymają również zakaz wjazdu do krajów strefy Schengen na 5 lat.

Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w sumie 277 pomocników i organizatorów w nielegalnym przekroczeniu granicy polsko - białoruskiej (166) i polsko - litewskiej (111).

do góry