Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Kurierzy i nielegalni migranci na polsko – litewskiej granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kurierzy i nielegalni migranci na polsko – litewskiej granicy

Katarzyna Zdanowicz
02.09.2022

Na odcinku polsko – litewskim zatrzymano kolejnych trzech kurierów i dziewięciu cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski.

Wczoraj (01.09.2022 r.) w Augustowie funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie wspólnie z funkcjonariuszami suwalskiej Policji zatrzymali obywatela Białorusi, który w BMW przewoził 4 cudzoziemców (3 obywateli Iraku i obywatela Syrii).

Natomiast funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak zatrzymali obywatela Gruzji, który zorganizował nielegalne przekroczenie polsko-litewskiej granicy 7 obywatelom Iraku. To nie jedyny organizator zatrzymany tego dnia przez funkcjonariuszy tej placówki. Patrol funkcjonariuszy z Placówki SG w Rutce-Tartak wspólnie z funkcjonariuszami z Placówki SG w Dubeninkach (Warmińsko-Mazurski Oddział SG) na terenie gminy Wiżajny zatrzymali jeszcze obywatela Liwy, który Toyotą przewoził 5 cudzoziemców ( 3 obywateli Syrii i 2 Jemenu).

Wszyscy przewożeni cudzoziemcy nie posiadali przy sobie dokumentów, które uprawniałyby ich do legalnego wjazdu i pobytu w naszym kraju. Zostali zatrzymani, a następnie zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Natomiast kurierzy - obywatele Białorusi, Litwy i Gruzji usłyszą zarzuty za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

 

do góry