Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej 9 obywateli Afganistanu nielegalnie przekroczyło granicę polsko-litewską - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

9 obywateli Afganistanu nielegalnie przekroczyło granicę polsko-litewską

Alina Grygorowicz
29.06.2022

27 czerwca wspólny patrol funkcjonariuszy z Placówki SG w Sejnach oraz Policji w miejscowości Krejwiany zatrzymał do kontroli 2 samochody osobowe na polskich numerach rejestracyjnych. Okazało się, że kierowcy przewozili cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę.

Kierowca Forda Mondeo przewoził w swoim aucie 4 obywateli Afganistanu, natomiast kierowca (wraz z pasażerem) w Maździe przewozili 5 obywateli Afganistanu. Przeprowadzona przez funkcjonariuszy Straży Granicznej  kontrola legalności pobytu wobec cudzoziemców wykazała, że nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski. Nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju. Wszyscy obywatele Afganistanu zostali zatrzymani i przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Kurierzy natomiast, obywatele Ukrainy, usłyszeli zarzuty organizowania nielegalnego przekroczenia granicy. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Od początku 2022 roku funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 155 pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy, w tym 28 na granicy polsko-litewskiej.

  • Funkcjonariusze zatrzymali cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę
    Funkcjonariusze zatrzymali cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę
do góry