Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Miniony weekend na granicy polsko - białoruskiej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Miniony weekend na granicy polsko - białoruskiej

Katarzyna Zdanowicz
20.06.2022

W dniach (17-19.06.2022 r.) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odnotowali łącznie 47 prób nielegalnego przekroczenia polsko – białoruskiej granicy.

Wczoraj (19.06.2022 r.) polsko-białoruską granicę nielegalnie próbowało przekroczyć 21 cudzoziemców. Zdarzenia miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Narewce i Czeremsze. Wśród ujawnionych cudzoziemców znajdowali się m.in. obywatele Maroka, Senegalu, Indii i Turcji. Natomiast na odcinku Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych polskie patrole zauważyły 6 białoruskich żołnierzy, którzy próbowali zrobić podkop pod barierą.

W sobotę (18.06.2022 r.) udaremniono 14 prób nielegalnego przekroczenia granicy, które miały miejsce na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Krynkach, Czeremsze i Płaskiej. Nielegalni migranci pochodzili z Iranu, Iraku, Egiptu, Afganistanu, Turcji i Kamerunu.

Natomiast w piątek (17.06.2022 r.) na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się 12 cudzoziemców. Byli to m.in. obywatele Syrii, Jemenu, Mauretanii i  Algierii. Zdarzenia miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Narewce, Białowieży, Czeremsze i Płaskiej. Grupa 30 cudzoziemców w rejonie Placówki SG w Białowieży podchodziła pod linię granicy, lecz po przybyciu polskich patroli wycofała się w głąb terytorium Białorusi.

W tym roku Straż Graniczna odnotowała 5780 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski, najwięcej w marcu 1766, a tym miesiącu 387.

  • Podkop na odcinku ochranianym przez PSG w Dubiczach Cerkiewnych
    Podkop na odcinku ochranianym przez PSG w Dubiczach Cerkiewnych
do góry