Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Akcja ratownicza na bagnach - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Akcja ratownicza na bagnach

Alina Grygorowicz
22.03.2022

Wczoraj (21.03.2022 r.) udzielono pomocy 16 obywatelom Iraku, którzy przekraczając nielegalnie polsko - białoruską granicę utknęli na terenach bagiennych w rozlewiskach rzeki Narew. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Informacja o kilkunastu osobach, które ugrzęzły na bagnach wpłynęła do Placówki SG w Narewce po godz. 18. W podany rejon natychmiast skierowano patrole Straży Granicznej. Ze względu na bardzo trudny, bagienny teren dotarcie do cudzoziemców było bardzo utrudnione. Do działań zaangażowano jednostkę Państwowej Straży Pożarnej z Hajnówki ze specjalistycznym sprzętem. Dzięki szybkim działaniom funkcjonariuszy i strażaków udało się wydostać wszystkie osoby z bagien. Jak się okazało 16 obywateli Iraku tuż po nielegalnym przekroczeniu polsko-białoruskiej granicy utknęło i nie potrafiiło samodzielnie wydostać się z podmokłego terenu.

Wezwano pogotowie, które czekało kilkaset metrów od miejsca zdarzenia. Zespół ratowników medycznych po przebadaniu cudzoziemców zdecydował o hospitalizacji 1 dziecka, które wraz z matką i dwójką rodzeństwa zostało zabrane do szpitala. Pozostali, którzy nie wymagali pomocy lekarskiej trafili pod opiekę funkcjonariuszy z Placówki SG w Narewce. Obywatele Iraku dostali suche ubrania i ciepłe posiłki. Obecnie przebywają w Placówce SG w Narewce, gdzie będą prowadzone wobec nich czynności administracyjne.

do góry