Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Pomagał w nielegalnym przekroczeniu granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pomagał w nielegalnym przekroczeniu granicy

Alina Grygorowicz
09.02.2022

Minionej doby zatrzymano kolejną osobę za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Obywatel Ukrainy przewoził 3 osoby, które wbrew przepisom przedostały się z Białorusi do Polski.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (08.02.2022 r.) na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei pełniący służbę w rejonie przejazdu kolejowego PKP zauważyli samochód osobowy marki Opel Vectra poruszający się od granicy państwa, z którego wysiadło kilka osób i szybko oddaliło w głąb kompleksu leśnego. Patrol Straży Granicznej wysłany we wskazane miejsce zatrzymał 4 cudzoziemców. Jak się okazało wśród osób zatrzymanych był kierowca (obywatel Ukrainy), który pomógł przekroczyć granicę wbrew przepisom dla 3 cudzoziemców. Byli to 3 mężczyźni: obywatel  Syrii, Jemenu i Autonomii  Palestyńskiej. Wobec 3 cudzoziemców wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski.

23-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzuty za pomoc w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

do góry