Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Sytuacja na polsko – białoruskiej granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Sytuacja na polsko – białoruskiej granicy

Michał Bura
07.02.2022

W miniony weekend polsko-białoruską granicę wbrew przepisom w sumie próbowało przekroczyć 18 osób.

Na odcinku służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Czeremsze w piątek ( 04.02.2022 r.) doszło do siłowej próby przekroczenia polsko - białoruskiej granicy. 10- osobowej grupie cudzoziemców pomagali żołnierze białoruscy, którzy rzucali kamieniami w polskie patrole. Obywatele Jemenu i Syrii zostali zatrzymani. W sobotę zatrzymano obywatela Iraku i Egiptu. Obaj przekroczyli polsko-białoruską granicę wbrew przepisom. Z kolei w niedzielę  na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze grupa cudzoziemców przecięła concertinę i przeszła na polską stronę Pięciu obywateli Jemenu zostało zatrzymanych. Cudzoziemcy na Białoruś przybyli z Rosji.   Ponadto na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Mielniku kilkuosobowe grupy podchodziły pod linię granicy, na widok polskich patroli wycofywały się w głąb terytorium Białorusi.

Z kolei już dzisiejszej doby (07.02.2022) 8 obywateli Iraku i Egipcjanin próbowali dostać się wbrew przepisom na terytorium Polski na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Czeremsze i  Mielniku.

W tym roku odnotowano już 1097 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski, rok wcześniej nie było żadnych.   

 

do góry