Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Obywatel Białorusi trafił do aresztu za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Obywatel Białorusi trafił do aresztu za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy

Katarzyna Zdanowicz
18.01.2022

Funkcjonariusze z Placówki SG w Michałowie zatrzymali obywatela Białorusi za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Mężczyzna przeprowadził przez granicę 6 osób, które wbrew przepisom przedostały się z Białorusi do Polski.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę (15.01.2022 r.) na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Michałowie, gdzie zatrzymano 7 cudzoziemców. Jak się okazało wśród osób zatrzymanych był obywatel Białorusi, który zorganizował i przeprowadził nielegalnie przez granicę sześciu cudzoziemców. Byli to mężczyźni:4 obywateli Syrii i 2 obywateli Egiptu. Wszyscy zostali zatrzymani. Wobec cudzoziemców wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski.

Natomiast obywatel Białorusi został aresztowany na 3 miesiące. Za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Od początku roku za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 12 osób.

do góry