Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Miniony weekend na polsko-białoruskiej granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Miniony weekend na polsko-białoruskiej granicy

Katarzyna Zdanowicz
10.01.2022

W miniony weekend polsko-białoruską granicę w sumie próbowało przekroczyć 95 osób. Doszło także do kilku siłowych prób przekroczenia polsko - białoruskiej granicy. Podczas jednej z nich funkcjonariuszka Straży Granicznej została poszkodowana i trafiła do szpitala.

W piątek (07.01.2022 r.) polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 36 osób. W sobotę (08.01.2022 r.) 10 cudzoziemców próbowało przedostać się na terytorium naszego kraju, w tym dwie osoby (obywatele Indii) przez rzekę Świsłocz na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Bobrownikach. Ostatniej doby (09.01.2022 r.) granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 49 osób.

W nocy z soboty na niedzielę na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze grupa 11 cudzoziemców (obywatele  Libanu i Syrii) próbowała nielegalnie przedostać się do naszego kraju. Podczas siłowego forsowania granicy cudzoziemcy i służby białoruskie oślepiały i rzucały w stronę polskich patroli kamieniami i petardami hukowymi. W wyniku rzucania petard hukowych funkcjonariuszka Straży Granicznej doznała obrażeń i trafiła do szpitala. Natomiast w  niedzielę nad ranem na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Szudziałowie grupa 16 cudzoziemców (obywatele Indii i Iraku) siłowo forsowali granice naszego państwa. Dziś (10.01.2022 r.) również na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Mielniku odnotowano próbę nielegalnego przekroczenia granicy przez grupę kilku agresywnych cudzoziemców. Wszyscy nielegalni migranci zostali zatrzymani na linii granicy.

Od początku stycznia br. Straż Graniczna odnotowała 239 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

do góry