Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Kolejne próby siłowego sforsowania polsko – białoruskiej granicy i ataki na funkcjonariuszy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kolejne próby siłowego sforsowania polsko – białoruskiej granicy i ataki na funkcjonariuszy

Katarzyna Zdanowicz
02.11.2021

W ostatnim czasie odnotowaliśmy kilka przypadków agresywnego zachowania cudzoziemców w stosunku do służb ochraniających polską granicę. Osoby te siłowo próbowały sforsować polsko-białoruską granicę.

Jedna z takich sytuacji miała miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek (31.10.-01.11.2021 r.) w rejonie miejscowości Bobrówka (powiat hajnowski) po stronie białoruskiej zebrała się grupa około 60 cudzoziemców. Osoby chcące nielegalnie przekroczyć granicę zachowywały się bardzo agresywnie. W  stronę żołnierzy Wojska Polskiego, funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz Policji, która przyjechała na wsparcie poleciały kamienie oraz grube gałęzie. Cała sytuacja odbywała się pod nadzorem białoruskich funkcjonariuszy, którzy przyglądali się temu zdarzeniu. Dzięki interwencji funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji  oraz żołnierzy Wojska Polskiego udaremniono próbę nielegalnego przedostania się tych osób do Polski.

Na szczęście żaden z funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji i żołnierzy nie ucierpiał podczas tego zajścia.

 

 

do góry