Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Urodziła córkę kilka godzin po przekroczeniu granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Urodziła córkę kilka godzin po przekroczeniu granicy

Katarzyna Zdanowicz
05.10.2021

Minionej doby funkcjonariusze Straży Granicznej udzielili pomocy kobiecie z Konga. Cudzoziemka w ciąży nielegalnie przekroczyła polsko - białoruską granicę. Przewieziona do szpitala urodziła córeczkę.

W poniedziałek (04.10.2021 r.) nad ranem  na terenie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Nowym Dworze zatrzymano do kontroli samochód kierowany przez obywatela Holandii. Jak się okazało mężczyzna jechał po grupę cudzoziemców, która nielegalnie przekroczyła polsko - białoruską granicę. Ustalono miejsce odbioru cudzoziemców. Patrol Straży Granicznej korzystając z pojazdu obserwacyjnego zauważył dużą grupę osób. Około godziny szóstej  funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali  16 cudzoziemców (14 obywateli Iraku, 1 obywatela  Iranu i 1 obywatelkę Kongo). Tuż po ujawnieniu nielegalnych imigrantów kobieta poinformowała, że jest w ciąży i że źle się czuje. Funkcjonariusze wezwali karetkę, która zabrała cudzoziemkę do szpitala w Sokółce. O godzinie 9.00 kobieta urodziła córeczkę, wcześniaka. Stan ogólny dziecka dobry.

W toku prowadzonych czynności ustalono, że 24-latka z Konga przez ostatnie lata mieszkała w Moskwie i dobrze posługuje się językiem rosyjskim. Nie było z nią jej partnera. Gdyby funkcjonariuszom nie udało się namierzyć organizatora przerzutu na czas najprawdopodobniej zdarzenie zakończyłoby się tragicznie.

do góry