Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Zatrzymano kolejne osoby za nielegalne przekroczenie granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano kolejne osoby za nielegalne przekroczenie granicy

Katarzyna Zdanowicz
05.08.2021

Wczoraj (04.08.2021 r.) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 62 osoby za nielegalne przekroczenie granicy polsko- białoruskiej.

Działania graniczne prowadzili funkcjonariusze z Placówek Straży Granicznej w Krynkach, Szudziałowie i Kuźnicy. Łącznie za nielegalne przekroczenie granicy polsko - białoruskiej zatrzymano 50 obywateli Iraku, 11 obywateli Iranu i 1 obywatela Kamerunu. Strażnicy Graniczni wspierani byli przez funkcjonariuszy Policji z Sokółki.

Dodatkowo za pomocnictwo w przekroczeniu granicy wbrew przepisom zatrzymano obywatela Ukrainy, który przyjechał po kilku cudzoziemców.

Wszyscy zatrzymani nielegalni migranci (41 mężczyzn, 8 kobiet i 13 dzieci) zostaną umieszczeni w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

Od początku roku funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 451 osób za nielegalne przekroczenie polsko - białoruskiej granicy.

  • Cudzoziemcy zatrzymani za nielegalne przekroczenie granicy
    Cudzoziemcy zatrzymani za nielegalne przekroczenie granicy
do góry