Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Zatrzymano nielegalnych migrantów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano nielegalnych migrantów

Katarzyna Zdanowicz
05.07.2021

Funkcjonariusze z Placówki SG w Narewce zatrzymali 40 osób za przekroczenie polsko – białoruskiej granicy wbrew obowiązującym przepisom. Cudzoziemcy przeszli przez tzw. zieloną granicę.

Patrol Straży Granicznej zauważył na drodze w pobliżu granicy państwowej w okolicach miejscowości Babia Góra (powiat hajnowski) przemieszczającą się grupę osób.  W trakcie przeprowadzonej kontroli okazało się, że to 19 cudzoziemców, którzy nie posiadają przy sobie żadnych dokumentów uprawniających do pobytu w naszym kraju.  Ustalono, że osoby te przeszły przez polsko - białoruską granicę w miejscu zabronionym. Podczas realizowanych czynności ustalono również, że nielegalnie przez granicę przeszło razem jeszcze 21 osób. W wyniku prowadzonych działań po kilkudziesięciu minutach funkcjonariusze zatrzymali wszystkie poszukiwane osoby. W sumie zatrzymano 40 obywateli Afganistanu (6 dzieci, 21 mężczyzn, 13 kobiet).

Po wykonaniu niezbędnych czynności decyzją sądu cudzoziemcy zostali umieszczeni w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej na polsko - białoruskiej granicy zatrzymali 12 grup (184 osoby) za nielegalne przekroczenie granicy.

do góry