Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Nielegalnie przez "zieloną granicę" - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nielegalnie przez "zieloną granicę"

Katarzyna Zdanowicz
01.07.2021

Czworo obywateli Kuby zatrzymali funkcjonariusze z Placówki SG w Michałowie. Cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli granicę polsko-białoruską.

Wczoraj (30.06.2021 r.) patrol Straży Granicznej otrzymał informację od jednego z mieszkańców pogranicza o mężczyźnie o ciemnej karnacji, który przebywał w pobliżu jego posesji. Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce, gdzie zatrzymali cudzoziemca, który  nie posiadał żadnych dokumentów uprawniających do pobytu w naszym kraju.  Chwilę później kolejny patrol w odległości około 1 kilometra od granicy zatrzymał kobietę, jak się okazało obywatelkę Kuby, która  również nie posiadała wymaganych dokumentów. W trakcie realizowanych czynności ustalono, że nielegalnie przez granicę przeszły jeszcze dwie osoby. Podczas prowadzonych działań granicznych po kilku godzinach na terenie gminy Michałowo zatrzymano poszukiwane dwie obywatelki Kuby, które przekroczyły granicę naszego państwa wbrew obowiązującym przepisom.

Trzy kobiety w wieku 25, 36, 47 lat oraz 30-letni mężczyzna przyznali do nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Cudzoziemcy po wykonaniu niezbędnych czynności prawdopodobnie zostaną umieszczeni w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców.

  • Zatrzymani obywatele Kuby
    Zatrzymani obywatele Kuby
do góry