Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Luksusowe auto z ingerencją w polu numerowym - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Luksusowe auto z ingerencją w polu numerowym

Katarzyna Zdanowicz
07.06.2021

Na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili i zabezpieczyli samochód pochodzący z przestępstwa o wartości 250 tys. zł.

Wczoraj (06.06.2021 r.) do odprawy na wjazd z Polski zgłosił się obywatel Białorusi, podróżujący Mercedesem na rosyjskich numerach rejestracyjnych. W trakcie szczegółowej kontroli auta pod kątem legalności pochodzenia funkcjonariusze stwierdzili ingerencję osób trzecich w polu numerowym nadwozia oraz podrobioną na wzór oryginału tabliczkę znamionową. Ponadto ujawniono naklejkę zawierającą oryginalny numer kontrolny, która została częściowo usunięta w celu uniemożliwienia pierwotnej identyfikacji pojazdu oraz niezgodność dat produkcji poszczególnych części pojazdu z datą produkcji zawartą w dowodzie rejestracyjnym. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że Mercedes wyprodukowany w 2014 roku pochodzi z przestępstwa kierowca z pojazdem został zatrzymany. Wartość auta oszacowano na 250 tys. zł.

26 – letniego obywatela Białorusi po przesłuchaniu w charakterze świadka zwolniono. Zabezpieczony pojazd wraz ze sporządzoną dokumentacją został przekazany funkcjonariuszom Policji w Sokółce celem dalszego postepowania.

  • Odzyskany mercedes
    Odzyskany mercedes
  • Odzyskany mercedes
    Odzyskany mercedes
do góry