Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Opałowy torf z wkładką - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Opałowy torf z wkładką

Katarzyna Zdanowicz
15.04.2020

8,5 tys. paczek nielegalnych papierosów ukrytych w torfie opałowym ujawnili wczoraj (14.04.2020 r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Kuźnicy. Szacunkowa wartość tytoniowej kontrabandy wynosi ponad 120 tys. zł.

Funkcjonariusze Straży Granicznej na terenie terminala przeładunkowego w powiecie sokólskim sprawdzili worki z torfem opałowym typu „big bagi”. Jak się okazało nie były one wypełnione wyłącznie kostkami torfu. W workach, które przyjechały do nas w wagonie towarowym z Białorusi, znajdowały się również papierosy bez polskich znaków akcyzy. W sumie ukrytych w nich było prawie 5 tys. paczek nielegalnych papierosów wartych ponad 70 tys. zł. W  związku ze sprawą dokonano przeszukania pomieszczeń służbowych firmy, która sprowadzała torf. Tam dodatkowo ujawniono ukrytych 3,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy wartych blisko 50 tys. zł. W sumie w obu miejscach funkcjonariusze ujawnili 8,5 tys. paczek nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości ponad 120 tys. zł.

Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, naraziłoby to Skarb Państwa na straty o łącznej wartości blisko 200 tys. zł.

W związku ze sprawą wszczęto postępowanie karno-skarbowe. Tytoniowa kontrabanda pozostaje w dyspozycji funkcjonariuszy z Placówki SG w Kuźnicy.

 • Konrabanda ukryta w torfie
  Konrabanda ukryta w torfie
 • Konrabanda ukryta w torfie
  Konrabanda ukryta w torfie
 • Konrabanda ukryta w torfie
  Konrabanda ukryta w torfie
 • Ukryta kontrabanda
  Ukryta kontrabanda
do góry