Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Może zostaną funkcjonariuszami Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Może zostaną funkcjonariuszami Straży Granicznej

Katarzyna Zdanowicz
13.03.2019

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 3 w Hajnówce odwiedzili Placówkę Straży Granicznej w Białowieży. Wszystko po to by odkryć kolejny z zawodów, z którym mogą związać swoją przyszłość.

Uczniowie  klas VII i VIII ze szkół w Hajnówce, którzy wczoraj (12.03.2019 r.) odwiedzili Placówkę Straży Granicznej w Białowieży zapoznali się ze specyfiką służby w Straży Granicznej. Wizyta młodzieży była związana z realizacją projektu „Otwarta Szkoła” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Celem projektu jest prezentowanie młodym osobom różnych zawodów, z którymi być może zwiążą swoją przyszłość i na przykład zostaną funkcjonariuszem Straży Granicznej.

Podczas wizyty funkcjonariusze omówili podstawowe zadania Straży Granicznej oraz zaprezentowali młodzieży niezbędny sprzęt do ich realizacji. W ramach prowadzonych zajęć uczniowie odwiedzili Międzynarodowe Przejście Graniczne w Białowieży, gdzie mogli zobaczyć na czym polega i jak przebiega odprawa graniczna. Spotkanie było też okazją do przedstawienia zasad naboru do służby, który w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej wciąż trwa.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru do służby znajdują się na naszej stronie internetowej.

  • Wizyta młodzieży w Białowieży
    Wizyta młodzieży w Białowieży
  • Wizyta młodzieży w Białowieży
    Wizyta młodzieży w Białowieży
do góry