Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Obywatele Wietnamu ukryci w passacie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Obywatele Wietnamu ukryci w passacie

Katarzyna Zdanowicz
27.06.2018

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzech obywateli Wietnamu. Cudzoziemcy, ukryci w samochodzie jadącym z Litwy, przekroczyli nielegalnie litewsko-polską granicę. Kierujący pojazdem Litwin również został zatrzymany.

Wczoraj (26.06.2018 r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach i Wydziału Zabezpieczenia Działań na terenie powiatu augustowskiego przystąpili do kontroli Volkswagena Passata na litewskich numerach rejestracyjnych. Podczas kontroli okazało się, że kierowca - obywatel Litwy ukrywa w aucie 3 obywateli Wietnamu. Jeden z mężczyzn przewożony był na tylnej kanapie samochodu, dwóch w bagażniku. Cudzoziemcy (w wieku 25-36 lat) nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce. Za przekroczenie polsko - litewskiej  granicy wbrew przepisom zostali zatrzymani.

46-letni kierowca usłyszał  zarzuty za ułatwienie pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wbrew przepisom, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.  Po wykonaniu niezbędnych czynności obywateli Wietnamu przekazano dziś stronie litewskiej w ramach readmisji.

  • Zatrzymani obywatele Wietnamu
    Zatrzymani obywatele Wietnamu
  • Zatrzymani obywatele Wietnamu
    Zatrzymani obywatele Wietnamu
  • Zatrzymani obywatele Wietnamu
    Zatrzymani obywatele Wietnamu
do góry