Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Ujawniono nielegalny susz tytoniowy i papierosy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ujawniono nielegalny susz tytoniowy i papierosy

Katarzyna Zdanowicz
06.06.2018

1400 kg suszu tytoniowego, ponad 2,1 tys. paczek nielegalnych papierosów pochodzących z nielegalnego źródła ujawnili funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. W związku ze sprawą zatrzymano dwóch obywateli Polski.

W miniony piątek (01.06.2018 r.) około godz. 21 funkcjonariusze Straży Granicznej w samochodzie marki Mercedes Vito z przyczepką zaparkowanym przy jednej z posesji w gminie Łyse (powiat ostrołęcki) ujawnili 1400 kg suszu tytoniowego bez znaków polskiej akcyzy. W związku ze sprawą zatrzymano 47-letniego mieszkańca Gniezna i 33-letniego mieszkańca Ostrołęki. Susz znajdował się w pojeździe użytkowanym przez mieszkańca Gniezna, jego nabywcą był drugi z zatrzymanych – mieszkaniec Ostrołęki. Sprawcy swoim czynem narazili Skarb Państwa na uszczuplenie należności publicznoprawnej w postaci podatku akcyzowego o łącznej wysokości ponad 640 tys. zł.

Dodatkowo w ramach prowadzonych w związku ze sprawą czynności procesowych funkcjonariusze ujawnili ponad 2,1 tys. paczek papierosów różnych marek bez znaków polskiej akcyzy, gilzy papierosowe, maszynę do cięcia suszu tytoniowego oraz zabezpieczono gotówkę w kwocie ponad 41 tys. zł.

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzuty z kodeksu karnego skarbowego (art. 54 § 1 kks i 65 § 1 kks). Obaj podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów.

 

  • Ujawnione nielegalne towary
    Ujawnione nielegalne towary
  • Ujawnione nielegalne towary
    Ujawnione nielegalne towary
  • Ujawnione nielegalne towary
    Ujawnione nielegalne towary
do góry