Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Naczepa wypełniona częściami samochodowymi - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Naczepa wypełniona częściami samochodowymi

Autor : Katarzyna Zdanowicz
21.04.2017

Podzespoły trzech samochodów osobowych ujawniono w naczepie jadącej w kierunku Litwy. Wszystkie pochodziły od aut skradzionych w Wielkiej Brytanii.

20 kwietnia br. funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie w ramach współdziałania z funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku przystąpili do kontroli drogowej samochodu ciężarowego typu chłodnia.  W pojeździe, na litewskich numerach rejestracyjnych, kierowca - obywatel Litwy przewoził duże ilości podzespołów samochodów osobowych. Po sprawdzeniu poszczególnych elementów okazało się, że są to części od Porsche, Audi i Volkswagena skradzionych w Wielkiej Brytanii. Wszystkie samochody od niespełna miesiąca figurowały w Systemie Informacyjnym Schengen jako utracone. Szacunkowa łączna wartość ujawnionych podzespołów samochodowych wynosi 175 tys. zł.

W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dodatkowo dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć związek z przestępstwem. Po wykonaniu niezbędnych czynności zatrzymani trzej obywatele Litwy wraz z ujawnionymi częściami samochodowymi zostali przekazani Policji.

 

  • Ujawnione skradzione części samochodowe
    Ujawnione skradzione części samochodowe
  • Ujawniono kradzione częsci samochodowe
    Ujawniono kradzione częsci samochodowe
do góry