Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej

Nawigacja

Najważniejsze

Dwa auta wypełnione kontrabandą wartą w sumie 950 tys. zł

Kontrabandę wartą 950 tys. zł ujawnili funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach. Zatrzymano dwóch obywateli Polski przewożących nielegalny towar.

Wbrew obowiązującym przepisom

Funkcjonariusze z Placówki SG w Płaskiej zatrzymali 4 obywateli Ukrainy, którzy naruszyli obowiązujące przepisy.

"SpoKREWnieni służbą" funkcjonariusze z Placówki SG w Mielniku

26 marca 2017 r. w Siemiatyczach odbyła się zbiórka krwi w związku z akcją "SpoKREWnieni służbą". 29 funkcjonariuszy podległych MSWiA oddało krew chorym i ofiarom wypadków.

Zatrzymano grupę przestępczą produkującą nielegalne papierosy

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili grupę przestępczą trudniącą się przemytem, produkcją i dystrybucją nielegalnych papierosów. Zlikwidowali też nielegalną fabrykę tytoniu. Zabezpieczyli ponad 3,5 mln sztuk papierosów oraz 14,5 tony krajanki tytoniowej. Wyliczone straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego wynoszą blisko 21 mln zł.

Skradziony Mercedes odzyskany

Funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie odzyskali Mercedesa Sprintera pochodzącego najprawdopodobniej z kradzieży. Wartość auta to 70 tys. zł.

Posługiwał się cudzym dokumentem

Funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak zatrzymali mężczyznę, który do kontroli okazał nie swój dokument tożsamości.

Konferencja naukowa pt. "Handel ludźmi. Zagrożenie współczesnego bezpieczeństwa".

Wczoraj (20.03.2017 r.) w auli Wydziału Historyczno-Socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku odbyła się konferencja pod nazwą „Handel ludźmi. Zagrożenie współczesnego społeczeństwa”. Przedstawiciele służb mundurowych, nauki i organizacji pozarządowych omawiali zagrożenia związane z handlem ludźmi oraz sposoby przeciwdziałania temu procederowi.

Funkcjonariusze SG nagrodzeni za rozpracowanie międzynarodowej grupy przestępczej

Dziś (20.03.2017 r.) w Suwałkach siedmiu funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki SG w Rutce - Tartak otrzymało z rąk Jarosława Zielińskiego Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji nagrody za rozpracowanie i zatrzymanie członków grupy przestępczej.

Aktualności

Kalendarium

Wybierz miesiąc i rok

Wybierz dzień miesiąca

Najważniejsze wydarzenia

Polecamy

Skróty

do góry