Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Koncert Charytatywny na rzecz poszkodowanych w wypadku funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Szudziałowie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Koncert Charytatywny na rzecz poszkodowanych w wypadku funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Szudziałowie

Autor : Krystyna Jakimik-Jarosz
19.04.2017

25 maja o godzinie 17.00 Podlaski Oddział Straży Granicznej, Stowarzyszenie „Łączy nas granica” oraz Opera i Filharmonia Podlaska organizują koncert charytatywny na rzecz poszkodowanych w wypadku funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Szudziałowie. Podczas imprezy odbędzie się licytacja przedmiotów podarowanych na aukcję. Cały przychód z koncertu zostanie przekazany poszkodowanym.

8 lutego 2016 roku miał miejsce wypadek komunikacyjny, w którym uczestniczyli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Szudziałowie. Spośród dziewięciu poszkodowanych stan trójki z nich, uznano za ciężki. Osoby te doznały licznych złamań i uszkodzeń kręgosłupa oraz rdzenia kręgowego. Odniesione obrażenia uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie i wymagają wielomiesięcznej, bardzo kosztownej rehabilitacji. Dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli i wsparciu, które otrzymali od razu po wypadku, podjęli natychmiastową rehabilitację, jednak jej koszty sięgają nawet 24 tys. zł. Tak wielka suma jest dużą przeszkodą dla poszkodowanych. Nie mając szans na rehabilitację, tracą to, co daje siłę do dalszej walki – nadzieję. Jednak nie chcą poddawać się, walczą, by ich życie nadal miało sens, by było w nim miejsce na marzenia i plany, walczą dla siebie i dla swoich rodzin. Każdego dnia zmagają się nie tylko z bólem, ale także z poczuciem niesprawiedliwości i żalem, czasem – także z brakiem nadziei. To wszystko jest dla nich oraz ich najbliższych bardzo trudne.

Warto więc kupić bilet i pomóc. Tym bardziej, że na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpią znakomici artyści.

W pierwszej części koncertu przewidziano występ grupy wokalnej Sound’n’Grace oraz Chóru Dziecięcego Opery i Filharmonii Podlaskiej. W drugiej części zostanie zaprezentowany spektakl muzyczny „Prosimy nie wyrywać foteli, czyli krótka historia muzyki rozrywkowej” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego, przygotowany przez Operę i Filharmonię Podlaską wspólnie z gwiazdami Teatru Muzycznego Roma.

Podczas koncertu zostanie przeprowadzona licytacja przedmiotów przekazanych na licytację charytatywną. Zebrane środki zostaną w całości przeznaczone na rzecz poszkodowanych funkcjonariuszy.

Wydarzenie poprowadzą Magdalena Gołaszewska oraz Szymon Hołownia.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Pan Paweł Soloch – Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz Pan Mariusz Błaszczak – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Patronat medialny: TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, Polska Press Białystok, Kurier Poranny, Gazeta Współczesna.

Koncert współfinansowany jest przez: Zarząd Województwa Podlaskiego, Starostę Sokólskiego, Gminę Bielsk Podlaski, Lasy Państwowe, Fundację PZU, Fundację PKO BP.

SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ ORGANIZATORZY KONCERTU:
Podlaski Oddział Straży Granicznej, Stowarzyszenie „Łączy nas granica” oraz Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku.

 

do góry