Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Na granicy polsko-litewskiej - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Na granicy polsko-litewskiej

Michał Bura
25.06.2026

W pobliżu granicy polsko-litewskiej funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili wczoraj (24.06.2024r.) 18 cudzoziemców.

6 osób pochodzących z Afganistanu zatrzymali funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach. Mężczyźni przekroczyli granicę z Litwy do Polski wbrew przepisom w miejscu do tego niewyznaczonym.  

Natomiast funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak zatrzymali trzy grupy migrantów po nielegalnym przekroczeniu granicy polsko-litewskiej. Cudzoziemcy pochodzili z Iranu, Pakistanu, Erytrei i  Algierii. 

Wszyscy migranci nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu na terytorium Polski. Zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

  • Zatrzymani migranci
    Zatrzymani migranci
  • Zatrzymani migranci
    Zatrzymani migranci
do góry