6 osób pochodzących z Afganistanu zatrzymali funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach. Mężczyźni przekroczyli granicę z Litwy do Polski wbrew przepisom w miejscu do tego niewyznaczonym.
Natomiast funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak zatrzymali trzy grupy migrantów po nielegalnym przekroczeniu granicy polsko-litewskiej. Cudzoziemcy pochodzili z Iranu, Pakistanu, Erytrei i Algierii.
Wszyscy migranci nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu na terytorium Polski. Zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

