Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Bez prawa jazdy i z podrobionym dokumentem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Bez prawa jazdy i z podrobionym dokumentem

Katarzyna Zdanowicz
09.08.2017

Funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach zatrzymali do kontroli auto, w którym ani kierowca ani pasażerowie nie miali uprawnień do jego prowadzenia.

W nocy z poniedziałku na wtorek (7-8.08.2017 r.) funkcjonariusze przystąpili do kontroli drogowej pojazdu marki VW Passat. Podróżowało nim 4 obywateli Litwy. W trakcie wykonywanych czynności kierowca oświadczył, że zapomniał zabrać ze sobą prawo jazdy z domu. Okazało się jednak, że mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów. Za popełniony czyn został ukarany mandatem karnym. Do kontynuowania podróży, jako kierowca zgłosił się jeden z pasażerów. Do kontroli przedstawił brytyjskie prawo jazdy. Podczas ich oględzin funkcjonariusze stwierdzili, że dokument został podrobiony w całości na wzór oryginalnego. 31 – letni obywatel Litwy w związku z posługiwaniem się podrobionym dokumentem został zatrzymany. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze 8 miesięcy pozbawienia wolności  z warunkowym zawieszeniem na okres próby 2 lat.

W związku z tym, iż pozostali pasażerowie tego samochodu nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami nie mogli kontynuować nim swojej podróży. Po auto następnego dnia zgłosiła się osoba z prawem jazdy.

do góry