Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej „SpoKREWnieni służbą” w Suwałkach - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

„SpoKREWnieni służbą” w Suwałkach

Autor : Katarzyna Zdanowicz
13.03.2017

13 marca w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Terenowym Oddziale w Suwałkach w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą” funkcjonariusze Straży Granicznej, Policji i Straży Pożarnej oddali honorowo krew.

W ogólnopolską zbiórką krwi, która rozpoczęła się 1 marca z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i potrwa do końca miesiąca, włączyli się funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rutce-Tartak, Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach.  Wśród krwiodawców znaleźli się tacy, którzy krew honorowo oddali po raz pierwszy, jak i ci, którzy robią to regularnie od kilku lat.

Przypominamy: krwiodawcą może być każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat i wadze powyżej 50 kg. Każdorazowo potencjalny dawca przechodzi badanie i to lekarz ostatecznie decyduje czy kandydat może oddać krew. Poza wkłuciem igły samo pobranie jest bezbolesne. Całość podlega bardzo restrykcyjnym procedurom zapewniającym bezpieczeństwo zarówno dawcy jak i personelowi. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne.

Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejną.

  • Funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak biorący udział w akcji "SpoKREWnieni służbą"
    Funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak biorący udział w akcji "SpoKREWnieni służbą"
do góry