Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Funkcjonariusze SG pomogli ofiarom wypadków - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusze SG pomogli ofiarom wypadków

Katarzyna Zdanowicz
07.12.2018

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej dwukrotnie udzielili pomocy osobom poszkodowanym, które uległy wypadkom samochodowym na terenie powiatu białostockiego.

Wczoraj, 6 grudnia 2018 r. funkcjonariusz z Placówki SG w Kuźnicy w Wasilkowie wykonując czynności służbowe był pierwszym świadkiem niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Funkcjonariusz udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym i zabezpieczył miejsce do przyjazdu karetki pogotowia i Policji.

Podobne zdarzenie miało miejsce 5 grudnia 2018 r. Funkcjonariuszka z Placówki SG w Narewce w czasie wolnym od służby była świadkiem kolizji drogowej dwóch aut w miejscowości Złotniki. Funkcjonariuszka udzieliła pierwszej pomocy przedmedycznej dwóm poszkodowanym kobietom, powiadomiła służby ratunkowe oraz zabezpieczyła miejsce zdarzenia.

W obu przypadkach poszkodowane osoby zostały przekazane zespołom ratownictwa medycznego, a następnie przetransportowane do białostockich szpitali. Dokładne przyczyny wypadków ustala Policja.

do góry