Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Pojazdy odzyskane w weekend - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pojazdy odzyskane w weekend

Katarzyna Zdanowicz
22.10.2018

W miniony weekend funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali cztery pojazdy warte w sumie 96 tys. zł

Funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie i Sejnach zatrzymali w piątek (19.10.2018 r.) w powiecie augustowskich do kontroli lawetę. Kierowca - obywatel Litwy przewoził osiem samochodów. Po sprawdzeniu pojazdów po kątem legalności ich pochodzenia okazało się, że jedno z aut figuruje w dostępnych bazach danych jako utracone w Niemczech. Szacunkowa wartość Volkswagena Caddy z 2016 roku wynosi 60 tys. zł. Po wykonaniu wszystkich czynności i sporządzeniu niezbędnej dokumentacji procesowej zatrzymanego 53 – letniego kierowcę wraz z pojazdem przekazano do dyspozycji Policji.

Natomiast w sobotę na terenie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy odzyskano trzy pojazdy.  Motocykl marki Suzuki Bandit z 1999 roku wart 4 tys. zł, który figurował w bazach danych jako utracony w Wielkiej Brytanii. Przewoził go na lawecie obywatel Białorusi. W kolejnych dwóch samochodach funkcjonariusze z Placówki SG w Kuźnicy stwierdzili ingerencję osób trzecich w pole numerowe nadwozia. BMW z 2016 roku o szacunkowej wartości 30 tys. zł jechał obywatel Litwy, a Volkswagenem Passatem z 1993 roku wartym 2 tys. zł obywatel Białorusi. Obaj kierowcy i mężczyzna, który przewoził motocykl po przesłuchaniu w charakterze świadków mogli kontynuować podróż. Trzy pojazdy przekazano Policji.

  • Odzyskany VW Caddy
    Odzyskany VW Caddy
  • Odzyskane pojazdy w dpg w Kuźnicy
    Odzyskane pojazdy w dpg w Kuźnicy
  • Pojazd odzyskany w dpg w Kuźnicy
    Pojazd odzyskany w dpg w Kuźnicy
do góry