Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej 15 cudzoziemców pracowało nielegalnie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

15 cudzoziemców pracowało nielegalnie

Autor : Katarzyna Zdanowicz
08.06.2017

Funkcjonariusze Podlaskiego OSG ujawnili 15 przypadków naruszenia przepisów przez obywateli Ukrainy. Cudzoziemcy pracowali nielegalnie. Winę za tę sytuację ponosi pracodawca.

Kontrolę legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców, powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom oraz prowadzenia działalności gospodarczej przez cudzoziemców przeprowadzili funkcjonariusze Straży Granicznej, Policji oraz Państwowej Inspekcji Pracy w jednej z firm budowlanych. Została ona zakończona 5 czerwca br. Okazało się, że pracodawca nie zawarł z obywatelami Ukrainy umów w formie pisemnej. Z tego powodu 15 cudzoziemców pracowało nielegalnie. Przedsiębiorca naruszył przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Teraz grozi mu kara grzywny nie niższa niż 3 tys. zł.

Działania te zakończyły się zatrzymaniem 7 czerwca br. 10 obywateli Ukrainy w wieku 22 - 50 lat. Mężczyźni w związku z nieprawidłowościami jakie wykazała przeprowadzona wcześniej kontrola zatrudnienia cudzoziemców, zostali zatrzymani i zobowiązani do opuszczenia Polski w terminie 30 dni. Dodatkowo otrzymali zakaz wjazdu na terytorium naszego kraju na okres 1 roku.

do góry