Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Pojazd ciężarowy wraz z naczepą odzyskany na przejściu w Kuźnicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pojazd ciężarowy wraz z naczepą odzyskany na przejściu w Kuźnicy

Autor : Alina Grygorowicz
06.06.2017

Wczoraj na przejściu granicznym w Kuźnicy funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali samochód ciężarowy wraz z naczepą o łącznej wartości 245 tys. zł. którą próbował wywieźć z Polski obywatel Białorusi.

Do zdarzenia doszło 5 czerwca br. na terenie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy, na kierunku wyjazdowym z Polski. Do odprawy zgłosił się obywatel Białorusi podróżujący samochodem ciężarowym marki Scania wraz z naczepą marki Schmitz. Przeprowadzona kontrola pod kątem legalności pochodzenia wykazała, że samochód ten wraz z naczepą figuruje w dostępnych bazach jako utracony na terytorium Polski. Ponadto funkcjonariusze ujawnili ingerencję osób trzecich w polu numerowym naczepy. Szacunkowa wartość rynkowa samochodu ciężarowego Scania wynosi 160 tys. zł., natomiast naczepy wynosi 85 tys. zł. 

W związku z powyższym 58 - letni kierowca został zatrzymany. Po wykonaniu niezbędnych czynności obywatel Białorusi wraz z zatrzymanymi pojazdami został przekazany Policji  w Kuźnicy.

  • Pojazd ciężarowy wraz z naczepą odzyskany na przejściu w Kuźnicy
    Pojazd ciężarowy wraz z naczepą odzyskany na przejściu w Kuźnicy
do góry