Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Papierosy ukryte w busie za ponad 400 tys. zł - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Papierosy ukryte w busie za ponad 400 tys. zł

Autor : Katarzyna Zdanowicz
06.06.2017

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości ponad 400 tys. zł. Nielegalny towar przewoził 41-letni obywatel Polski udając kuriera jednej z przewozowych firm. 

5 czerwca br. funkcjonariusze Placówki SG w Augustowie wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Działań pełniąc służbę na terenie powiatu ełckiego zatrzymali do kontroli samochód marki Renault Trafic. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że w pojeździe kierowca przewozi duże ilości papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Papierosy znajdowały się w przestrzeni bagażowej auta, które oklejone było znakami jednej z kurierskich firm. W sumie mężczyzna przewoził 30 tys. paczek papierosów, które jak oświadczył zakupił na własny użytek. Szacunkowa wartość ujawnionej kontrabandy to ponad 400 tys. zł. 

Zatrzymaną osobę wraz z pojazdem doprowadzono do Placówki SG w  Augustowie, gdzie prowadzono dalsze czynności. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Za przemyt tak dużej ilości papierosów grozi mu wysoka kara grzywny.

  • Ujawnione nielegalne papierosy
    Ujawnione nielegalne papierosy
  • Ujawniona kontrabanda
    Ujawniona kontrabanda
  • Ujawnione nielegalne papierosy
    Ujawnione nielegalne papierosy
do góry