W miniony weekend funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzy pojazdy o szacunkowej łącznej wartości 176 tys. zł.

W miniony weekend funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzy pojazdy o szacunkowej łącznej wartości 176 tys. zł.

Wczoraj (21.12.2014 r.) na drodze krajowej nr 8 funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie zatrzymali do kontroli  Mercedesa E200 (rok produkcji 2014). Podróżowało nim trzech mężczyzn: obywatel Ukrainy i dwóch obywateli Niemiec. Podczas sprawdzania dokumentów okazało się, że samochód został wypożyczony w jednej z niemieckich wypożyczalni. Skontaktowano się z właścicielem samochodu, który potwierdził, iż auto nie powinno wyjeżdżać z Niemiec. W trakcie prowadzonych przez funkcjonariuszy czynności, Mercedes został wpisany do Systemu Informacyjnego Schengen jako utracony 21.12.2014 r. na terytorium Niemiec. Szacunkowa wartość zatrzymanego pojazdu wynosiła 160 tys. zł. Mężczyzna, który wypożyczył samochód - obywatel Niemiec wraz z pojazdem został przekazany Policji w Augustowie

 W piątek i sobotę (19-20.12.2014) funkcjonariusze z Placówki SG w Kuźnicy w drogowym przejściu granicznym zatrzymali dwa auta, w których stwierdzono ingerencję osób trzecich w polu numerowym nadwozia. Łączna wartość pojazdów wyniosła 26 tys. zł.  BMW 525 z 1998 roku o szacunkowej wartości 16 tys. zł. i Volkswagen z 1997 r. wart 10 tys. zł. Kierowców - obywateli Białorusi wraz z pojazdami przekazano Policji w Sokółce.

Podlaski Oddział Straży Granicznej w Białymstoku od początku tego roku zatrzymał 77 kradzionych pojazdów o łącznej szacunkowej wartości ponad 4 mln 260 tys. zł.