Podlaski Oddział Straży Granicznej

Placówka SG w Bobrownikach

Drukuj PDF

NAZWA
Placówka SG w Bobrownikach
KOMENDANT
ppłk SG Zbigniew AWDZIEJ
ADRES
16-040 Bobrowniki
Gródek
TELEFON
85 71 72 300
FAX
85 71 72 305
MAIL
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Placówkę SG w Bobrownikach utworzono w dniu 20.06.1991 r. Ochrania odcinek granicy państwowej z Republiką Białorusi o długości 23,110 km. Od północy sąsiaduje z Placówką SG w Krynkach, a od południa z Placówką SG w Michałowie. Linia granicy państwowej przebiega rzeką Świsłocz.

Drogowe przejście graniczne Bobrowniki − Bierestowica. Rodzaj ruchu granicznego − pieszy, osobowy, towarowy. Czynne całodobowo.

  • Odprawy osób oraz środków transportu prowadzone są na terytorium RP
  • Najbliższy parking usytuowany jest w odległości około 1 km od przejścia granicznego, posiada nawierzchnię utwardzoną o powierzchni około 5000 m2. Toaleta oraz natryski usytuowane są w budynku usługowym.
  • Najbliższa stacja paliw usytuowana w odległości około 16 km od terenu przejścia czynna całodobowo, dostępne paliwa w pełnym zakresie.

 

Od dnia 1 maja 2004 roku, tj. od dnia wejścia Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej wydzielono i oznakowano pasy odpraw, które służą usprawnieniu przekraczania granicy przez obywateli państw Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego (Norwegia, Islandia, Liechtenstein) oraz Szwajcarii.

Rzeki graniczne: Świsłocz
Miejscowości przylegające do granicy państwowej: Bobrowniki, Chomontowce, Gobiaty, Świsłoczany, Mostowlany.
Miejscowości atrakcyjne turystycznie: Gródek − zalew, Królowe Stojło − Puszcza Knyszyńska

Zgodnie z rozporządzeniem Wojewody Podlaskiego na odcinku granicy państwowej od znaku granicznego nr 1583 do znaku granicznego nr 1587 oraz od znaku granicznego nr 1590 do znaku granicznego nr 1592 wprowadzono zakaz przebywania na pasie drogi granicznej.

 
>> Strona główna Placówki graniczne PSG w Bobrownikach